media

В процесі вибору килимів, килимових доріжок та ковроліну варто звертати увагу не тільки на склад та характеристики ворсу, а й на тип основи виробу. Саме властивості основи килима великою мірою визначають рівень зносостійкості та зручність експлуатації. У цьому тексті ми розглянемо найбільш розповсюджені типи основи килимових виробів зі вказанням їхніх основних переваг та недоліків.

За типом основи килимові вироби можна поділити на такі категорії:

  • Вироби без основи
  • Покриття на основі з войлоку
  • Килимові вироби на джутовій (натуральній або синтетичній основі)
  • Килимові вироби на бавовняній основі
  • Килимові вироби на латексній основі
  • Килимові вироби на шовковій або вовняній основі

До виробів без основи можна віднести традиційні бавовняні або вовняні плетені килимки та синтетичні рішення, які не мають фіксуючої ворс основи як такої. Це полегшує та здешевлює процес виробництва моделей (як машинного, так і ручного), проте негативно впливає на рівень їхньої зносостійкості. Перевагою цих килимків є можливість їх прати в пральній машині. Не мають основи також моделі виставкового ковроліну.

Войлочна основа найчастіше характерна моделям побутового та комерційного ковроліну. Хоча раніше в процесі виробництва килимових виробів використовувався натуральний войлок, сьогодні на ринку його повністю потіснив синтетичний войлок з поліпропілену, який має вищі експлуатаційні характеристики (тепло- та шумоізоляція, відштовхування пилу). Ця категорія товарів має дуже широкий асортимент, в тому числі за ціновим критерієм. Особливою популярністю через свою доступність користуються широка лінійка дизайнів та кольорів з колекції Print білоруського виробництва, а також дитячий ковролін виробництва Бельгії. До переваг войлочної основи можна також віднести сумісність з ламінатом та паркетом, оскільки вона не наносить пошкоджень (подряпин). Проте моделі з цим типом основи мають і певні недоліки: вони менш стійкі до потрапляння вологи (особливо бюджетні моделі), аніж килимові вироби на джутовій основі.

Джутова основа зі зворотної сторони килима нагадує всім відому «рогожку», є набагато більш твердою та щільною за основу з войлоку. На такій основі виробляють переважну більшість килимів та килимових доріжок. Джутова основа забезпечує вищу зносостійкість моделей, менше «боїться» потрапляння вологи та добре тримає геометричну форму виробу. Основним недоліком даного типу основи є жорсткість, через що ламінат або паркет з низькою зносостійкістю може бути пошкоджений (подряпаний), якщо килимовий виріб не буде зафіксований на підлозі. Товари на джутовій основі представлені в категоріях «Синтетичні килими», «Акрилові килими», «Килими з віскози», «Безворсові килими (рогожка)» і тд.

Килимові вироби на бавовняній основі поєднують переваги войлочної та джутової основи – мають достатню зносостійкість та не пошкоджують навіть нестійкий до подряпин паркет. Тим не менше, моделі на бавовняній основі програють за асортиментом виробам на джутовій основі. Estera cotton є одним із яскравих прикладів килимів на основі з бавовни.

Килими та доріжки на латексній основі (або ж моделі на бавовняній основі з латексними вкрапленнями-стоперами) чудово підходять для ковзких поверхонь: глянцевої плитки та ковзкого лінолеуму та ламінату. Латексна основа також забезпечує легкість чистки та прання, допускає потрапляння вологи. Серед доріжок прикладами таких моделей є Panda, Ecoline, Lana runner, Flex, серед килимів – Brillant, Lana, Estera TPR тощо.

Шовкова та вовняна основа переважно застосовується в преміальних килимах ручної роботи. До переваг даних типів основи відносять гнучкість, м’якість та натуральність. Головним їхнім недоліком є складність у догляді, оскільки вони можуть з часом змінювати свою геометричну форму (ставати дещо асиметричними), а також небажаним є надмірна вологість у кімнаті: можлива поява плісняви в основі килимів.

У будь-якому випадку Ви завжди можете отримати пораду щодо вибору килимових виробів у наших консультантів, а купити килим, купити доріжку, купити ковролін в Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Львові або іншому населеному пункті в Україні за найкращою ціною можна в інтернет-магазині «Ковер-самолет»:

  • Телефонуйте за вказаними на сайті номерами телефонів +38(097)352-07-98 та +38(050)028-72-53
  • Залишайте замовлення на товар або заявку на зворотній дзвінок на сайті
  • Пишіть нам через месенджери Viber, WhatsApp, Telegram за номером +38(097)352-07-98
  • Пишіть на нашу корпоративну електронну пошту kover.samolet.com.ua@gmail.com напряму або за допомогою форми зв’язку в розділі «Контакти».

 

Ми завжди раді Вам допомогти!)

Схожі статті
Схожі товари