media
media

Беззаперечним є той факт, що килими - один з основних предметів інтер'єру, який характеризується багатьма позитивними властивостями:

  • Робить кімнату набагато більш затишною;
  • Створює комфорт для Ваших ніг;
  • Утеплює підлогу;
  • Підкреслює дизайн кімнати;
  • Збирає зайві пил і вологу в кімнаті;
  • І так далі…

Правильно підібраний для кімнати килим можна порівняти з раціональним вибором елемента гардеробу: точно так само, як хороший одяг підкреслить Ваші переваги і буде комфортним для Вашого тіла, красивий і практичний килим поліпшить дизайн кімнати і зробить її більш комфортною для життя. Але, як і будь-який елемент гардеробу, килимові вироби потребують певного догляду, щоб прослужити Вам якомога довше. Саме про головні рекомендації по догляду за килимовими виробами йтиметься в цій статті на сайті інтернет-магазину килимів «Килим-літак».

 

Грамотне використання килимів.

У першу чергу, потрібно знати основні правила користування килимом, необхідні для його довгої і надійної служби.

Не рекомендується стелити килим у приміщеннях з підвищеною вологістю. Хоча килими й вбирають зайву вологу в кімнаті, постійна надмірна вологість негативно вплине на термін служби килимового виробу. Також умови підвищеної вологості в приміщенні (60-75% вологості) сприяють розмноженню різних мікроорганізмів в килимі, що погано вплине як на стан килимового виробу, так і на здоров'я жителів приміщення.

Крім того, небажаним вважається стелити килимові вироби на поверхнях, які тільки частково знаходяться під накриттям. Пояснюється це тим, що за відсутності накриття килимові вироби можуть підпадати під вплив різних погодних умов в залежності, звичайно, від клімату відповідної місцевості. Наприклад, постійні прямі сонячні промені призведуть до вигорання кольорів на килимі, підвищена вологість на вулиці (дощ, туман, роса) призведуть до надмірного накопичення вологи, вітер буде призводити до набагато більшого накопичення пилу, ніж у закритому приміщенні і так далі. Таким чином, слід двічі подумати, перш ніж стелити килимові вироби, наприклад, в альтанці без вікон, що зачиняються.

Ну і, звичайно ж, необхідно регулярно провітрювати приміщення, в якому знаходиться килимовий виріб. Ця рекомендація справедлива і для будь-яких інших житлових приміщень, але за наявності килимового виробу це також обґрунтовується потребою килима «подихати». Дотримання цього правила сприятиме меншому накопиченню вологи, пилу і мікроорганізмів в ворсі Вашого килима.

 

Регулярне чищення килима.

Слід також пам'ятати про необхідність регулярного профілактичного прибирання килима, найзручнішим способом для якого є чистка за допомогою пилососа. Для того щоб в килимовому виробі не накопичувалася велика кількість пилу та мікроорганізмів, чистку килима за допомогою пилососа слід проводити не рідше ніж раз на тиждень. Варто зауважити, що дотримання цього правила не тільки продовжить строк служби килима, а й дозволить уберегти Ваше здоров'я.

Залежно від довжини ворсу Вашого килима можна використовувати різні види насадок або щіток для пилососа. Асортимент пилососів і додаткових аксесуарів до них сьогодні дозволяє підібрати відповідну техніку для чистки будь-якого килима. Наприклад, для профілактичного прибирання безворсових килимових виробів (Рогожка) підходить і «бабусин» метод замітання віником, для килимів, доріжок і ковроліну з невисоким і середнім ворсом згодиться чистка за допомогою стандартної щітки пилососа на середній або високій потужності відповідно. Не завадить також час від часу вибивати килим. Для високоворсних килимів (Shaggy) або ж килимів високої щільності для дієвої чистки слід використовувати пилососи з турбощіткою.

 

Виведення плям.

Нерідко трапляються ситуації, коли після сімейного застілля, веселих дитячих ігор або витівок домашніх улюбленців залишаються неприємні наслідки у вигляді плям на Вашому килимі.

Для виведення плям рекомендуємо використовувати спеціальний миючий засіб для килимів: найбільш відомим і поширеним є Vanish, але використовувати можна і аналоги від інших виробників, величезний вибір яких представлений у спеціалізованих магазинах та відділах побутової хімії в супермаркетах. Вибір рідкого або сухого миючого засобу безпосередньо залежить від серйозності поставленої плями і стійкості килима до вологої чистки.

Безсумнівно, існує також величезна кількість народних методів очищення килима, але, якщо ви не маєте досвіду використання такого методу, експерименти проводити не варто, оскільки є ризик тільки нанести килиму більшої шкоди. Правильним рішенням буде скористатися послугами професіоналів у хімчистці, яких, на щастя, зараз досить багато.

 

Дотримання цих базових правил допоможе Вам на якомога більший час продовжити строк служби килимового виробу. А вже якщо забажаєте оновити один з найважливіших елементів інтер'єру в квартирі, уважні і привітні консультанти інтернет-магазину «Килим-літак» з радістю допоможуть Вам з вибором нового килима і його покупкою.